29 вересня 2021 року - 80-і роковини одного з найжахливіших символів Голодомору – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.
З 20 по 29 вересня в Сирівському НВК проведено заходи по формуванню громадянської компетентності на прикладі даних подій. В 5-11 класах в ході викладання вибіркового курсу «Культура добросусідства» проведено спеціальні уроки, в ході яких учні глибоко ознайомилися із причинами трагедії, словником до теми: голокост, расизм, дискримінація, права людини, шовінізм, антисемітизм, юдофобія тощо, та по днях відтворили трагедію вересня 1941 року: її передумови, хід, тривалість. Це дало можливість систематизувати знання дітей по даній темі, зрозуміти причини трагедії, яка виникла в результаті панування диктаторського нацистського режиму, який звалює свою недолугу політику на когось, шукаючи на стороні винних в економічні, соціальних, культурних проблемах, а не в собі.
Учні ознайомилися не тільки з розстрілами в Бабиному Яру, а й іншими місцями масового знищення, в тому числі і на території Миколаївщини. Така теоретична підготовка дала можливість класним керівникам на виховних годинах провести перегляд відеороликів, які допомогли краще зрозуміти трагедію.
29 вересня проведено вікторину, в ході якої учні дали відповіді на поставлені питання та виявили своє ставлення до подій.
Вчителі мови на протязі тижня використовували словник, речення для вивчення орфографії, пунктуації (культурологічна лінія), зачитували вірші, інші твори по темі, написання есе на тему: «Голокост – випадковість, чи закономірність в діяльності диктаторського режиму?». Вчителі образотворчого мистецтва організували написання малюнків по темі: «Трагедія очима дітей». Було дано відповідь на питання: «Для чого згадуємо трагічні події 80-річної давнини». Відповіді: «щоб це не повторилось», «громадянськість – це відповідальність за тих, кого ми обираємо», «права людини понад усе» та інше.
|