Виховна діяльність має результативність тоді, коли вона системна, діяльнісна, направлена на розвиток випускника: Особистості, Патріота, Інноватора (НУШ).
Це не може бути забезпечено одноразовими засобами, тому ми проводимо Тижні виховної діяльності, що присвячуємо датам Календаря, де чітко вказуємо мету, завдання заходів і обов’язково-результати нашої діяльності, що вимірюються відповідними критеріями.
Не є виключенням і даний Тиждень, який ставив за мету розвинути емоційно-чуттєву сферу наших вихованців: милосердя, гідність, свободу, критичне мислення, медіаграмотність, громадянськість, певний обсяг знань (фактів) про події. Впродовж Тижня всі вчителі на уроках використовували тематичні тексти, вправи, цифри, які доповнювали матеріал уроків вчителів історії, курсу «Культура добросусідства» присвячені фактам та їх осмисленням. Заходи щороку повторюються, але з класу в клас вони поглиблюються за змістом та формами педагогічної діяльності вчителя, учні залучаються до досліджень. В цьому році інновацією стали теми «Чим рятувалися люди за роки голодомору» - які страви готували, їх інгредієнти (рослини і тварини) та тема «Як аналізувати медіа критично» - що стосується цифр жертв голодомору (достовірність, точність, відокремлення фактів від суджень, збалансованість точок зору) джерела інформації, їх аналіз та інше. Учні направлялися до висновку, що 1932-1933 – це геноцид, голодомор.
Результативність визначали через спостереження за учнями, їх емоціями, почуттями. Їх емоція відповідала почутому, прочитаному, переглянутому.
Як підсумок, всі учні 1-11 класів без будь-якого примусу прибули 26 листопада о 1400 до Пам'ятного Хреста, де відбулася панахида пам'яті про тих, хто загинув через злочинні дії влади, яка будь-якими засобами утверджувала тоталітарний режим, забуваючи про людські цінності, перетворюючи вільного селянина в безсловесного «гвинтика системи». Висловлюємо вдячність отцю Миколаю, старості села Сергію Базаренку, жителям села, які взяли участь в заході, що організувався Краєзнавчим музеєм села Сирове. Приємно, що 27.11 о 1600 в сирівських будинках були виставлені запалені свічки в рамках Акції «Запали свічку».
Для глибшого ознайомлення з подіями 1932-1933 рр. в селі Сирове дивись брошуру підготовлену музеєм «Село пам’ятає!».
Педагог-організатор Світлана Антинескул
|