«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
І. Загальні положення:
Волонтерський Рух є головним напрямком діяльності шкільного учнівського самоврядування . Цей рух базується на спільності інтересів, бажань, цілей, надій, ідей учнів й передбачає реалізацію поставлених цілей та самореалізацію учнів.
Діяльність школярів-волонтерів відбувається на засадах власної волі. Їх діяльність є неприбутковою, добровільною, корисною для інших людей та суспільства у цілому.
Головна мета руху – сприяння розповсюдженню волонтерського руху у нашому селі, виховання у себе таких моральних цінностей, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги, активізація процесу згуртування учнівського колективу.
В своїй роботі керується нормативними документами НВК, Статутом Учнівської Республіки та даним положенням.
ІІ. Основними завданнями Волонтерського руху є:
Сприяння розвитку волонтерського руху у нашому краї
Задоволення духовних інтересів та потреб учнів;
Сприяння соціальному становленню та вдосконаленню індивідуальних якостей та властивостей особистості школяра, відкриття внутрішніх резервів;
Виявлення та розвиток організаторських та творчих здібностей, здатності до взаємодопомоги, милосердя; проект «Лідер року».
Активна участь у вирішенні суспільних проблем;
Співпраця з громадськими організаціями;
Пошуково-дослідницька діяльність з метою вивчення історії рідної школи та села, району для добробуту та процвітання суспільства;
Проведення пропагандистської діяльності щодо здорового способу життя та охорони навколишнього середовища
ІІІ. Членство
Членами волонтерської організації можуть бути учні, що досягли 14 років або молодші школярі у співпраці та взаємодії з педагогами, які визнають мету, завдання та напрямки діяльності організації.
Волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно-корисний характер.
Волонтерський рух – добровільна, доброчинна, неприбуткова та вмотивована діяльність, яка має суспільно корисний характер.
Прийом в члени волонтерської організації здійснюється на урочистих зборах даної організації через подання заяв.
Волонтер приймає присягу.
Вибуття із членів організації відбувається за письмовою заявою, затверджується на зборах.
ІV. Структура волонтерської організації
Вищий орган – загальні збори, які обирають президію, займаються прийомом до організації, затверджують напрямки роботи та звіти.
Президія Волонтерської організації
Збори проводяться 1 раз на квартал. Повноважені при наявності не менше 2/3 членів.
Засідання проводиться раз на чверть.
Для виконання основних напрямів роботи створюються робочі групи, керівники яких є членами Президії волонтерської організації
V Основні напрями роботи волонтерської організації
Соціальна підтримка сім'ї:
Профілактика негативних явиш у дитячому середовищі: