Субота, 20.04.2024, 16:04
Меню сайту
Каталог файлів
Початкова школа [22]
Хімія, біологія [2]
Історія [2]
Правознавство [7]
Етика [1]
Основи здоровя, фізична культура, Захист Вітчизни [14]
Трудове навчання [1]
Фізика, інформатика [1]
Зарубіжна література [3]
Образотворче мистецтво [1]
Географія [1]
Математика [1]
Нові надходження
Інформація про використання спонсорських коштів за ІІ квартал 2022 -2023 навчального року та літній період
СТРУКТУРА ТА РЕЖИМ РОБОТИ Сирівської гімназії на 2023-2024 навчальний рік
Положення Сирівської гімназії Врадіївської селищної ради про ВСЗЯО
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Річний план роботи Сирівської гімназії на 2023-2024 навчальний рік
Новини Osvita.ua
Середня освіта
Дошкільна освіта
Острів знань
Відвідувачі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наш вік
Головна » Файли » Шкільний підрозділ » Математика

Види кутів.
[ Викачати з сервера (651.5 Kb) ] 17.12.2016, 18:55

Тема уроку: Види кутів

Мета уроку: Ознайомити учнів з видами кутів. Формувати в учнів вміння та навички розв’язувати задачі і вправи по темі «Види кутів». Формувати вміння аналізувати певні математичні твердження,  встановлювати головне, самостійно застосовувати набуті знання в стандартних і нестандартних ситуаціях, робити математичні записи і висновки. Виховувати зацікавленість предметом, культуру математичного мовлення.

 

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація «Види кутів».

Очікувані результати:

  • Описують поняття кута.
  • Розпізнають види кутів.
  • Називають основні елементи кутів та їх виміри.;
  • Зображують кути, за допомогою лінійки, косинця, транспортира.
  • Розв’язують вправи, що передбачаєть вимірювання кутів.

 

Епіграф. «Геометрія є пізнання всього існуючого».

Платон

Давньогрецький філософ

Хід уроку.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Вчитель: Перевіримо відповіді, які записані на слайді. Червоною пастою підкреслити,  де неправильна відповідь.

 

  1. Записати усі кути, зображені на рис. 1.

Відповідь.  ∠NMP, ∠NMK, ∠KMP

Рис.1

Які з променів, зображених на рис. 2, перетинають сторону кута  ВАС?

Відповідь. Промінь КР, МЕ

  1. Накреслити  кут  СОД і провести промені ОК і ОР між його сторонами. Записати усі кути,що утворилися на рис. 3.

Відповідь. ∠СОК, ∠КОР, ∠РОD, ∠COP, ∠KOD.

4.Задача.  Сторони прямокутника  мають довжини 2 дм і 13 см. Знайти його периметр.

Розв’язання.

Р = 2 (а+ b);   Р = 2(13 +20) = 66 (см).

2. Відтворення  та узагальнення понять та засвоєння відповідної

 їм системи знань.

Експрес -  опитування

  1. Назвати  основні  геометричні фігури.

Відповідь.  Точка, пряма, площина.

  1. Що таке координатний промінь?

Відповідь. Промінь, який має початок відліку, одиничний відрізок, напрям.

  1. Що таке шкала?

Відповідь. Система поділок разом з відповідними числами.

  1. Які шкали називаються прямолінійними?

Відповідь. Координатний промінь, лінійка, кімнатний термометр.

  1. Які шкали називаються криволінійними?

Відповідь. Шкали годинника і спідометра.

  1. Сформулювати означення кута.

Відповідь. Геометрична фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки.

  1. Які кути називаються рівними?

Відповідь.  Якщо можна накласти одне на одного, щоб вони збігалися.

 

3. Історична довідка.

Для того, щоб ви поглибили своє розуміння змісту нашої теми учениця підготувала повідомлення з історії математики.

Геометрія – дуже цікава і захоплююча наука. Деякі сучасні математики називають геометрію «вітаміном» для мозку.

Дійсно, геометрія розвиває у людини здатність чітко та аргументовано міркувати.

У давнину геометрії навчали навіть ораторів!

Слово «геометрія» схоже на слова «географія», «геологія», «геодезія». Воно складається з двох слів грецької мови: геос – земля, метріо – вимірюю. У перекладі з грецької слово «геометрія» означає «землемірство».

Документи свідчать, що геометрія зародилася ще в стародавньому Єгипті понад 4000 років тому.

 Відомості з геометрії слугували не лише для вимірювання землі, а й для потреб архітектури. Будівництво стародавніх споруд (зокрема, єгипетських пірамід, які й тепер вражають досконалістю своїх форм, точним орієнтуванням за сторонами світу) потребувало досить глибоких геометричних знань і виконання складних попередніх розрахунків.

За переказами, біля входу до Академії Платона (давньогрецький філософ, що жив 2350 років тому) було написано «Та не ввійде сюди ніхто з тих, хто не знає геометрії».

Зрозуміло, що назва геометрії застаріла, бо сучасна геометрія вийшла далеко за межі завдань вимірювання Землі. Тепер її зміст набагато різноманітніший і складніший. Геометрія – це наука про властивості геометричних фігур.

  1. Первинне сприймання нового матеріалу.

  Види кутів.

  1. Якщо сторонами кута є доповняльні   промені, то такий кут називається розгорнутим.
  2. Розгорнутий кут можна поділити на два рівні між собою кути. Для цього візьмемо аркуш паперу з прямим краєм, який дає уявлення про розгорнутий кут, і складемо його так, щоб сторони кута збіглися. Позначимо вершину кута точкою К. Кожний з утворених таким чином кутів називається прямим кутом.

Зрозуміло, що прямий кут удвічі менший від розгорнутого.

3) Кут МОА на рис. 7 менший від прямого кута  ВОА. Такий кут називається гострим.

4) Кут  КОL на рис. 8 більший за прямий кут  POL, але  менший від розгорнутого. Такий кут називається тупим.

6. Осмислення матеріалу і застосування практичних дій.

№303. Знайдіть, користуючись транспортиром, градусну міру кутів, зображених на рисунку 98. Визначте вид кожного кута.

Відповідь.∟AMK = 30° - гострий; ∟CTF = 35° - гострий; ∟POB = 120° - тупий;
                  ∟HQR = 90° - прямий; ∟SNE = 125° - тупий; ∟XYZ = 45° - гострий..

№ 315. Знайдіть градусну міру кута між стрілками годинника, якщо вони показують: 1) 3 год; 2) 6 год; 3) 4 год; 4) 11 год; 5) 7 год

Відповідь. Щогодини годинна стрілка змішується на 360° : 12 = 30°. Хвилинна стрілка робить повний оберт і повертається у те саме положення.
1) 3 • 30° = 90°;  2) 6 • 30° = 180°;  3) 4 • 30° = 120°;
4) Об 11 год стрілки утворюють такий самий кут, як і в 1 год, тобто 30°.
5) О 7 год стрілки утворюють такий самий кут, як і в 5 год,

тобто 5 • 30° = 150° ).

 

№310. Накресліть кут CDE, який дорівнює 152°. Променем DA розділіть його на два кути так, щоб ∟CDA = 98°. Обчисліть величину кута ADE.

∟ADE = ∟CDE - ∟CDA;
∟ADE = 152°- 98° = 54°

Вчитель. Щоб кожний учень міг з впевненістю сказати, що досяг успіху, потрібно самостійно попрацювати над виконанням аналогічних завдань. Під час самостійної роботи дозволяється здійснювати взаємодопомогу. Вибирай сам: працювати самостійно чи за допомогою друзів. Робота в парах (обговорення, корекція).

  1. Самостійна робота.

1)  Вказати  гострі, тупі, прямі кути.

Варіант 1.                                                                         Варіант 2

Відповідь.                                                                         ∠ABF і ∠BAK прямі,    ∠BFK-тупий, ∠FКA гострий

Відповідь. ∠ADC– гострий, ∠ABC  і ∠BAD – тупі,  ∠BCD     прямий.

2) За який час повернуться на розгорнутий кут стрілки годинника:

годинна                                                                                 хвилинна

Відповідь. 6 год.                                                                  Відповідь. 30 хв.

3)  На повторення. Розв’язати рівняння:

(4x+ 5x)  13 = 1404.                                              (7х х):12 = 315.

9х = 1404:13 = 108;                                                6х = 315  12;

х = 108:9 = 12;                                                        6х = 3780;

х = 12.                                                                      х = 3780:6 = 630;

Відповідь. 12.                                                         х = 630.

Відповідь. 630.

7. Підсумок уроку.

1. На сьогоднішньому уроці  повторили:

1)  Основні геометричні фігури

2) Що таке координатний промінь

3) Які шкали називаються прямолінійними, криволінійними

4) Означення кута, які кути називаються рівними

5) Вивчили види кутів: гострий, тупий, прямий, розгорнутий

6) Розв’язали ряд практичних задач.

7) Застосували набуті знання в стандартних і нестандартних ситуаціях

8) Робили висновки.

Ми переконалися, яке велике значення має геометрія, що дійсно вона є пізнанням  всього існуючого.

8. Домашнє завдання.

Повторити § 11.  Вивчити  §12.

Розв’язати : №304; № 311; № 317;

Категорія: Математика | Додав: СЕНСЕЙ | Теги: 5 клас, види кутів, математика
Переглядів: 1472 | Завантажень: 14 | Коментарі: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Реклама
Підготовка до ЗНО
Релакс
Радіо I.UA
Друзі сайту
Пошук
Відзначаємо
Календар України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання

Офіційні сайти
 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA  Дошкілля. UA Блог ВГО  Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Шкільні підручники та посібники
Погода в селі
Сирове

Сирове © 2024
Quod licet Jovi, non licet bovi